שלושה מרקים שילדים אוהבים

שלושה מרקים שילדים אוהבים

בכל הקשור לאוכל, רוב הילדים הם אגוז קשה. מתישהו סביב גיל שלוש הם מפתחים דיעה מוצקה על מה "טעים" ומה זה "איכס" ובאופן כללי הם לא אוהבים לנסות דברים חדשים. פתאום התינוק החמוד שלך שאכל אבוקדו ובננות לא מסכים לאכול דברים שלא כוללים קטשופ, צבעי מאכל ונתרן. אז איך בכל זאת גורמים להם לאכול קצת יותר בריא? לפניכם מתכונים של שלושה מרקים בריאים שהילדים שלי פשוט טורפים...

מרק כתום

אחד הטריקים המרכזיים ב"למכור" לילדים הפרטיים שלי לאכול מרק זה לטחון את כל מרכיביו היטב ולתת לו שם שאינו מרמז על תוכנו. מצד שני חשוב שהצבע של המרק יהיה אטרקטיבי ולא יראה חשוד מדי. ככה נולד המרק הכתום שכשמו כן הוא: כתום.
 אז מה מכיל המרק? כל מה שכתום ובריא: בטטה, גזר, עדשים כתומות, דלורית ודלעת. אפשר לשים את כולם ואפשר רק חלק. בנוסף אני שמה גם דברים לבנים (מפני שהם לא משפיעים על הצבע): בצל, שום, שורש פטרוזיליה. מתבלת רק במלח (כל טעם אחר פשוט פוסל את המרק). לאחר הבישול אני טוחנת ו... בתיאבון.
תמונה: מכאן.
מרק כתום

מרק לבן

בדיוק כמו המרק הכתום, גם במרק הלבן אני מכניסה רק דברים לבנים: כרובית, קישואים, בצל, שום, תפוח אדמה, שורש פטרוזיליה, פטריות וכיוצא באלה. שוב, התיבול כולל רק מלח. לא לשכוח לטחון הכל ולקרוא לזה "מרק לבן".
תמונה: מכאן.
מרק לבן

מרק ירוק

טוב, כבר הבנת את הקטע? נכון?
כל מה שירוק: ברוקולי, אפונה, פטרוזיליה, קישואים, וכיוצא בזה. מוסיפה את הלבנים: תפוח אדמה, בצל ושום. טוחנת היטב (לא לשכוח מלח) ומגישה.
תמונה: מכאן.
מרק ירוק
מרקים זו דרך נהדרת להכניס מרכיבים בריאים לתזונה של הקטנטנים.
זיכרי: הכל טמון בשווק! קראי למרק לפי הצבע שלו ולא לפי המרכיבים ובכך תוכלו להנות כולכם מחורף חם ונעים.
אשמח לשמוע ממך על מתכונים שהקטנטנים שלך אוהבים... 
נשיקות לירון
x

#{title}

#{text}

#{price}